Naše názory na celosvětovou politiku

Předmluva:

Naše uvažování a myšlení se řídí tím, že chceme pro naši vlast to nejlepší, avšak zároveň máme jakousi čest a svědomí vůči ostatním národům. Naší snahou je také podnítit naše spoluobčany ke kritickému myšlení a nesnažit se oblíbit si svou stranu - svůj tábor (prozápadní, provýchodní apod.) a následně ho pak bezmezně podporovat a naopak toho druhého odsuzovat. Víme, je to sice pro každého náročnější, protože člověk má všeobecně v tom dnes složitém světě plném informací z různých zdrojů tendenci si vybrat ten svůj názorový sektor, ve kterém se potom pohybuje a řídí se jím. Je to přirozené, ovšem co se týče těžko určitelné "pravdy" je to už v takovém případě horší a právě takto ovlivnění lidé jsou pak bohužel zaslepení vůči ostatním názorům. Ovšem ti, kteří jsou vůči ostatním zdravě kritičtí dokáží již některé věci brát s rezervou a zaměří se spíše na zájmy svého národa, než na zájmy jiných národů - často svých oblíbených táborů. Chceme se všemi maximálně ekonomicky spolupracovat, ovšem ne už být pod vlivem někoho. To je už něco jiného a suverenita to dle nás není. Níže budu jménem našeho spolku uvádět pouze naše názory na celosvětové dění a politiku a vyjadřovat se k některým zemím a k jejich "oblibě" především ve smyslu, zda sdílet jejich názory a zda se na ně tak upnout jako na svou názorovou oblast - tábor. Na daná témata jsem se snažil dívat nezávisle, nezaujatě a kriticky. Některým se velmi pozorně věnoval, především bych tu zmínil Libyi a Ukrajinu. Tyto názory sdílejí všichni členové spolku. Pokud Vás naše názory osloví a sdílíte je, tak bychom velmi ocenili, kdybyste nás kontaktovali. Za ČSFV z.s. jeho předseda Tomáš Báborský.


Rusko

Historie: Za 1. světové války jsme zprvu bojovali po jejich boku, ale po roce 1917 proti nim. Rozhodně se nám nelíbí ten fakt, že se pak k moci dostali bolševici, kteří se snažili zničit veškeré památky, které Rusko mělo. Dále pak nastolili krutovládu v čele s diktátory. Hroby po našich legionářích byly pleněny a likvidovány. Budovaly se gulagy, ve kterých umíralo tisíce lidí. Bohužel tato velmi krutá historie se odráží z určité části i do dnešní podoby. Někteří naši členové měli tu čest se několikrát do Ruska podívat (např. oblast Permu), takže věci mohli vidět na vlastní oči. Rusové jsou sice přátelští, ale ta dlouhá doba komunismu je velmi dobře viditelná. Je třeba také vzpomenout invazi do Polska 17.9.1939 a válku v Afghánistánu v letech 1979-1989, která stála Afghánce mnohé životy. Nehledě na okupaci našich zemí v roce 1968. Na druhou stranu si velmi ceníme osvobození od nacistického Německa, které je nezapomenutelné, ač si nejsme jistí, jak by tomu bylo, kdyby Hitler SSSR nenapadl a držel se dohody. Kdo ví, jak by to potom dopadlo. Možná by byla Evropa rozdělena na západní - nacistickou a východní sovětskou. To už je, ale jen námět k zamyšlení.

Dnes: S anexí Krymu nesouhlasíme. Nemyslíme si, zda je v pořádku, že první pošlu k sousedovi do jeho státu své vojsko a teprve potom tam vyhlásím referendum. Tento krok je neomluvitelný. Nicméně lze pochopit snahu Ruska o udržení si svých zájmů a svého vlivu. Ostatně tak dnes činí i další mocnosti (viz. níže USA apod.), avšak otázka, zda je to ospravedlnitelné. Takže nejsme pro to, aby se naše země řídila povely a názory Ruska, vzhledem k jeho činům v dobách minulých, ale i přítomných.

Přikládáme k tématu zajímavý americký dokument: Příběh rudého zla


USA

Historie: Americe (USA) vděčíme za její uznání našeho prvního Československa v roce 1918. Amerika také zasáhla do dvou válek, jak v té první světové, tak i ve druhé. Avšak pokaždé nám připadá, že na ní značně vydělala. Např. taková Británie Americe splácela za dodávky armádního zboží velmi dlouho. Ale přece jen osvobodili západní Evropu.
Líbí se nám ta stará Amerika, která byla ještě čistá a plná ideálů a vizí. Ovšem tady nesmíme zmínit likvidaci původních obyvatel Indiánů. Bohužel moc a síla Ameriku velmi zkazily.

Dnes: Dnešní Amerika se nám vůbec nelíbí a to od doby, co začala válku ve Vietnamu (např. ). Dále pak útok na Irák. Dnes se objevují různé teorie z řad samotných Američanů, že ta zničená dvojčata byl jeden velký podvod a byl to projekt CIA. No nám se něčemu takovému věřit nechce... Těžké něčemu takovému uvěřit leda bychom ty důkazy viděli na vlastní oči. Ovšem jsou zde pak jiná zarážející fakta. Jsme přesvědčeni, že v případě Iráku nešlo invazním státům jen o jakýsi přínos demokracie a zabránění údajných zvěrstev, které údajně diktátorský režim Husajna na lidech prováděl. Dnes vyplývá na povrch, že mnohá fakta byla vymyšlena a ani ty biologické zbraně se v Iráku nenašly jak tvrdila CIA. Je také zajímavé, jak vojsko Husajna při ústupu zapalovalo všechny ropné vrty. Dnes si tato důležitá fakta nikdo moc neuvědomuje a především se o nich nemluví. Ovšem je potřeba na ně upozornit, protože pak si mnozí uvědomí, že všechno není tak, jak by se zdálo. Pro tato tvrzení tu přikládáme dle nás důvěryhodné zdroje. Dokonce o tom psala samotná Česká televize. Wikipedie - Válka v Iráku (velmi zajímavý popis v prvním tématu "Pozadí"), Česká televize - Irák skrývá zakázané zbraně - tak pravil Bush a byla válka a zajímavé a poměrně podrobné pojednání na webu válka.cz.
Ovšem jak se můžete v uvedených odkazech dočíst, tak tento vpád měl ve výsledku svůj následek, kterému čelíme dnes. Jelikož začala válka mezi sunnity a šiíty, tak vznikl právě Islámský stát. Je to pro nás velmi, ale velmi těžké tyto skutečnosti nést a být si jich vědomi, protože víme, že těm úžasným Američanům tu nešlo o nic jiného než o ropu a o své zájmy a je moc smutné vidět i dnešní důkaz, jak najednou s invazí velmi, ale velmi váhají a přitom důkazy o hrůzách páchané IS jsou velmi jasné. Totiž na území IS toho moc cenného není. :-)
Dále pak snahy Ameriky ovlivnit mnohé země proti Rusku. Nelíbí se nám role Ameriky na Ukrajině, kdy Ukrajinu velmi podporují a autonomii Donětsku a Luhanska odsuzují. Nějak nám to není jasné. Tak Kosovo ano..to mělo právo na odtrhnutí, ale Donětsk a Luhansk ne? Proč? Vždyť v Kyjevě byl státní převrat - Majdan, kdy se pak novou vládou zrušila jako druhý státní jazyk ruština. Proč mají menší právo na samostatnost než Kosovo? Velmi jednoduché. Donětsk a Luhansk je zkrátka proruský. Pro Ameriku se tu otevírá nový nenasycený trh, proč toho nevyužít?

Takže nejsme pro to, aby jsme byli pod takovým vlivem Ameriky a nehltali každé jejich slovo. Amerika má velkou moc a ovlivňuje zcela jistě i názory národů prostřednictvím různých tajných služeb a agentur. Věřte, že s jim to vyplatí. Sami se zamyslete....proč tato fakta a dnešní průšvih s IS, zaviněný Amerikou nikdo neřeší? Proč tu panuje tak silná proamerická nálada a tak vřele vítáme jejich vojska na našem území? Tak dle amerického velvyslance je nevhodné, aby náš prezident navštívil ruskou vojenskou přehlídku kvůli tomu, že Rusko destabilizuje sousední zemi, ale my máme jejich vojenský konvoj vítat po tom, co zcela destabilizovali Irák a Libyi a pomáhají destabilizovat také Sýrii (tím se nezastáváme prezidentova rozhodnutí se vydat na voj. přehlídku, dle nás je vhodné uctít pietním aktem, ale ne na voj. přehlídce). článek, který o tomto informoval

Dalo by se pokračovat a zabíhat do podrobností a časem budeme do sekce USA uvádět další informace a záležitosti.


Dále se připravuje

Francie
Británie
Záležitost Libye
Záležitost Ukrajiny
NATO
EU
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one