Jan Antonín Baťa a T. G. Masaryk.jpg
Co se nám nelíbí:

1. Ekonomika. Nyní panuje úplný opak ekonomické situace, než za 1. republiky - je obrovský dovoz zboží. To chceme zcela změnit.

2. Podniky a firmy. Jak může náš stát nadále fungovat, když nám veškeré peníze odtékají za hranice. Je tu až příliš zahraničních firem a stačí, aby měly sídlo své firmy napsáno v zahraničí a už u nás nemusejí odvádět státu daně ze zisku, což činí cca 20%! Kdežto poctivé podniky, které jsou u nás...především domácí musí oproti zahraničním odvádět státu ne jenom daň spotřební - 21%, ale i plus daň ze zisku 20%! To je podle nás postaveno zcela na hlavu, neboť tím jsou naše podniky znevýhodňovány. Chceme proto zvýhodnit naše podniky tím, že snížíme daň ze zisku na 15% a pro zahraniční povinně zavedeme 25% daň ze zisku. Protože jinak naše podniky nemohou takovýmto podnikům v ceně vůbec konkurovat!
Další věcí je fakt, že i když zboží nebylo kupcem uhrazeno, tak stát i přes tuto skutečnost požaduje stále 21% z nezaplaceného zboží. Tzn. firma je okradena 2x!

3. Federativní uspořádání. Nechceme opakovat chybu našich předků a vnucovat někomu českou kulturu nebo naopak. Proto chceme, aby každý federativní celek, tzn. Čechy, Morava a Slezsko, Slovensko (někdy i Podkarpatská Rus) měli své ministerstva kultury. Dále pak např. Ministerstvo pro mistni rozvoj a o dalších se ještě bude diskutovat.
Společné by každopádně měly být: Ministerstvo obrany, ministerstvo zahraničí, ministerstvo hospodářství, prezident, státní hmotné rezervy.

4. Vláda. Chceme změnit vládní systém na vládu složenou z kvalifikovaných lidí, kteří budou daným problémům ve svých funkcích rozumět a umět co nejlépe hospodařit. Aneb. chytré vedení = obrovský rozmach ve všech odvětvích! ZRUŠENÍ LOBBISMU! Lobbismus je zkrátka oprávněný název pro korupci. Sice toto není vize z 1. republiky, ale jak jsme již někdy uváděli - ne vše bylo ideální, proto chceme novou první republiku vytvořit co nejlepší! Vytvořit speciální tým na dohlížení vládních činitelů, kteří by měli práva k odposlechům. Jejich úkolem by byl dozor na správný chod vlády a zastavení korupce a dohlížení na bezpečnost vládních činitelů. Pokud by se povedlo spojení našich zemí, mohlo by to být něco jako je v USA např. FBI. Něco jako federální policie. Tyto změny by byly revoluční a zcela nové na dnešní dobu.

5. Média. Vůbec se nám nelíbí jak média ovládají celý náš národ. Nedávno jsme na našich facebookových stránkách uváděli, jak to dopadá s mnohými médii, které si někdo mocný koupí a ona pak vypouštějí na veřejnost různě zaměřené informace proti lidem, které potřebují zdiskreditovat. Proto by vznikly státní noviny řízené přímo státem. Na ČT a STV by byla kladena větší pozornost, aby se vysílaly důležité věci a především ověřené a pravdivé. Ti co by toto měli na starost, by byli vázáni přísnými zákony a pokud by se nechali jakkoliv podplatit či úmyslně něco změnit, byli by tvrdě potrestáni.

6. REFERENDA. O důležitých věcech projednávaných vládou, které by byly většího rozsahu či dopadu, by měli mít možnost rozhodnout také občané. Lidé by mohli o důležitých věcech hlasovat např. zda změnit měnu Kč na eura apod.

7. Československo. Chceme postupnými propagacemi přimět veřejnost k tomu, aby jsme se opět spojili, jelikož je to nezbytný krok ke kroku 7.

8. Nezávislý stát. Chtěli bychom náš společný stát postupně vypracovat v soběstačný stát. Tím pádem, abychom si byli schopni vyrobit vše co potřebujeme a vypěstovat vše co potřebujeme sami. Ne, že by se dovoz zcela zrušil, jelikož zcela bez importu to nejde. Do doby kamenné se vrátit opravdu nechceme, ale tato skutečnost by nás zbavila problémů s nezaměstnaností a se zadluženou ekonomikou.

9. Nezaměstnanost. Jak bylo řečeno v bodě 7. Díky potřebě mnoha nových podniků na výrobu spousty zboží, by se vytvořilo spousta pracovních míst. A to opravdu spousta, takže nejen, že bychom vyřešili nezaměstnanost, ale i ekonomický úpadek.

10. Národní hrdost. Už tyto velké změny by vedly ke zvýšení morálky našeho národa, jelikož bychom opět něco velkého budovali do lepších podob! Dále bychom chtěli státem dotovat různé oslavy k výročí vzniku 1. republiky (28. října) a připomínat i pomocí médií tyto důležité události. Propagace kultury a chování z dob první republiky. Osvojení si vlasteneckého ducha, především u mladé generace, který tu dnes fatálně chybí. Mít vlasteneckého ducha je i motivace dělat stát lepším. Dále pak upozorňovat na naši bohatou historii, jelikož se máme opravdu bez ironie čím chlubit! Dříve naše království dosahovalo až ke dvěma mořím.

11. Vyřešit problém s nepracujícími lidmi. Zkrátka s těmi co mohou pracovat, ale nechtějí. Pouze člověk, který by byl podle lékařů neschopen práce, by měl nárok na státní podporu. Jinak by nedostal vůbec nic, protože je to vůči pracujícím zcela nefér.

12. Armáda. V neposlední řadě, pokud by se toto vše podařilo, státní dluh by se začal snižovat, tak by se zvýšilo odvádění peněz bezpečnostních složek státu a záchranářů tzn. armáda, policie, zdravotnictví, hasičské záchranné sbory. Pro silný stát a respektovaný stát jsou tato fakta podmínkou. Máme ve znaku lva...dokažme, že jsme nadále hodni ho nosit!

13. Federalizace. V případě federálního uskupení by v našem znaku byly opět všechny znaky jako střední státní znak 1. republiky. Tzn. Lev - Čechy, moravská orlice - Morava, slezská orlice Slezsko, slovenský kříž - Slovensko a pokud by se nám snad podařilo pomocí referend občanů nebo i v daleké době odkoupením - Podkarpatská Rus - modrý štít s 3 zlatými břevny s vpravo umístěným červeným medvědem.

14. Možné odtrhnutí od EU. -> Pokud nebude chtít EU na naše nové zákony přistoupit, tak se zřejmě budeme muset odtrhnout. Ovšem to zůstává pouze jako poslední možnost.

15. Výsledek. První republika. Silný, suverénní a prosperující stát s hrdými občany na to, že jsou jeho základem!

Líbila by se vám tato nová republika?

Ano! (51 | 91%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one